Zaloguj

UWAGA!

W dniach 01-03 maja 2017 r.
Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.
Przepraszamy za utrudnienie.


UWAGA!

Szanowni Państwo,
Z uwagi na przygotowania i realizację XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” w terminie 15-19.05.2017r. nie prowadzimy zapisów na zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem oraz lekcje/warsztaty muzealne. Za utrudnienia przepraszamy.

XVIII edycja konkursu "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dzis i jutro"

UWAGA - ogłaszamy kolejną - XVIII edycję konkursu, która w tym roku odbędzie się pod hasłem "GEOLOGICZNE BARWY ZIEMI". Zachęcamy uczniów starszych klas szkół podstawowych do udziału w części plastycznej konkursu, natomiast gimnazjalistów i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w części teoretycznej.
Więcej informacji znajdziecie w serwisie internetowym konkursu. Zapraszamy!

Wykład ŚLADAMI DINOZAURÓW NA DZIKIM ZACHODZIE

W niedzielę 15 stycznia 2017 o godzinie 12:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu niedzielnych wykładów w Muzeum Geologicznym PIG-PIB. Prelekcję pt. "Śladami dinozaurów na Dzikim Zachodzie" wygłosi dr Gerard Gierliński. Po wykładzie będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem nowej wystawy czasowej.

czytaj więcej…

Wystawa TROPAMI POLSKICH DINOZAURÓW

W grudniu 2016 r. w Muzeum Geologicznym PIG-PIB otwarto okresową wystawę „Tropami polskich dinozaurów”, którą można zwiedzać do czerwca 2017 r. Wystawa jest opowieścią o dinozaurach i ich świecie zapisaną skamieniałymi śladami stóp tych niezwykłych kręgowców, żyjących na Ziemi między 210 a 70 mln lat temu.
Tropy zostały znalezione po raz pierwszy w skałach dolnojurajskich w 1959 roku przez pracownika Instytutu Władysława Karaszewskiego, który prowadził badania geologiczne w północnej części regionu świętokrzyskiego. Na wystawie zaprezentowano i opisano wybrane tropy dinozaurów znalezionych na terenie Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, Mazowsza i Roztocza). Okazy pochodzą głównie ze zbiorów Muzeum Geologicznego PIG-PIB, a w niewielkiej części ze zbiorów osób prywatnych.

czytaj więcej…

WYKŁAD W MUZEUM GEOLOGICZNYM

27 października 2016 w siedzibie Muzeum Geologicznym odbył się wykład dr hab. Juranda Wojewody prof. Uniwersytetu Wrocławskiego pod tytułem "O czasie geologicznym".

czytaj więcej…

WARSZTATY GEOLOGICZNE W SZKOŁACH W MSTOWIE, KŁOMNICACH i RUDNIKACH

W dniach 17-19 października 2016 r. pracownicy Muzeum Geologicznego i Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB przeprowadzili cykl zajęć geologicznych i paleontologicznych w szkołach w Mstowie, w Kłomnicach oraz w Rudnikach. Są one uzupełnieniem działań edukacyjnych inicjowanych i niejednokrotnie finansowanych przez firmę CEMEX Polska - właściciela kamieniołomu Lipówka, przystosowywanego dla celów edukacyjno-rekreacyjnych, w którym między innymi powstała opracowana przez Muzeum Geologiczne ścieżka geoturystyczna.

czytaj więcej…

RELACJA Z XX FESTIWALU NAUKI W WARSZAWIE

Podobnie jak w latach ubiegłych, Muzeum Geologiczne aktywnie wzięło udział w Festiwalu Nauki, przygotowując lekcje dla zorganizowanych grup szkolnych oraz popołudniowe spotkania klubowe. Finałem imprezy był piknik geologiczny.

czytaj więcej…

RAZ, DWA, TRZY - WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!

Muzeum Geologiczne PIG-PIB po raz trzeci wzięło udział we wspaniałej inicjatywie Muzeum Powstania Warszawskiego. W sobotę 17 września w Parku Wolności odbyła się gala finałowa międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”.

czytaj więcej…

FINAŁ KONKURSU "NASZA ZIEMIA"

W dniu 9 czerwca w Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie odbyły się finały ogólnopolskie XVII edycji ogólnopolskiej i X edycji polsko-litewskiej konkursu geologicznego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

czytaj więcej…

DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI NIE TYLKO BIOLOGICZNEJ

21 maja 2016 odbył się piknik pod hasłem "Dzień Różnorodności nie tylko biologicznej" w kamieniołomie "Lipówka".

czytaj więcej…

URODZINY W MUZEUM

Urodziny wśród skamieniałości w Muzeum Geologicznym - również podczas wakacji!!!

Więcej informacji o urodzinach.

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie istnieje ponad 90 lat. W swoich zbiorach, wliczając w to także filie w oddziałach terenowych, przechowuje i eksponuje pełny zakres materiałów naukowych dotyczących budowy geologicznej Polski.
Różnorodność ekspozycji zainteresuje każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy. Znajdziesz tu szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. Ekspozycja jest interesująca zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych.

Regulamin Muzeum Geologicznego PIG-PIB


Jeśli Jesteś zainteresowany wydarzeniami w naszym muzeum zajrzyj tutaj

Muzuem Geologiczne - profil Facebook