Zaloguj

UWAGA!

W dniach 24-25 maja 2017 r.
Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.
Przepraszamy za utrudnienie.


UWAGA!

Szanowni Państwo,
Z uwagi na sprawy organizacyjne w terminie 12-23.06.2017r. nie prowadzimy zapisów na lekcje oraz warsztaty muzealne. Za utrudnienia przepraszamy.

NOC MUZEÓW 2017

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Geologicznego 20 maja podczas Nocy Muzeów. Oprócz zwiedzania przepięknie oświetlonej wystawy, przygotowaliśmy dla Państwa wykład popularnonaukowy oraz grę muzealną.

czytaj więcej…

XVIII edycja konkursu "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dzis i jutro"

UWAGA - ogłaszamy kolejną - XVIII edycję konkursu, która w tym roku odbędzie się pod hasłem "GEOLOGICZNE BARWY ZIEMI". Zachęcamy uczniów starszych klas szkół podstawowych do udziału w części plastycznej konkursu, natomiast gimnazjalistów i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w części teoretycznej.
Więcej informacji znajdziecie w serwisie internetowym konkursu. Zapraszamy!

Wykład ŚLADAMI DINOZAURÓW NA DZIKIM ZACHODZIE

W niedzielę 15 stycznia 2017 o godzinie 12:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu niedzielnych wykładów w Muzeum Geologicznym PIG-PIB. Prelekcję pt. "Śladami dinozaurów na Dzikim Zachodzie" wygłosi dr Gerard Gierliński. Po wykładzie będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem nowej wystawy czasowej.

czytaj więcej…

Wystawa TROPAMI POLSKICH DINOZAURÓW

W grudniu 2016 r. w Muzeum Geologicznym PIG-PIB otwarto okresową wystawę „Tropami polskich dinozaurów”, którą można zwiedzać do czerwca 2017 r. Wystawa jest opowieścią o dinozaurach i ich świecie zapisaną skamieniałymi śladami stóp tych niezwykłych kręgowców, żyjących na Ziemi między 210 a 70 mln lat temu.
Tropy zostały znalezione po raz pierwszy w skałach dolnojurajskich w 1959 roku przez pracownika Instytutu Władysława Karaszewskiego, który prowadził badania geologiczne w północnej części regionu świętokrzyskiego. Na wystawie zaprezentowano i opisano wybrane tropy dinozaurów znalezionych na terenie Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Wieluńskiej, Mazowsza i Roztocza). Okazy pochodzą głównie ze zbiorów Muzeum Geologicznego PIG-PIB, a w niewielkiej części ze zbiorów osób prywatnych.

czytaj więcej…

WYKŁAD W MUZEUM GEOLOGICZNYM

27 października 2016 w siedzibie Muzeum Geologicznym odbył się wykład dr hab. Juranda Wojewody prof. Uniwersytetu Wrocławskiego pod tytułem "O czasie geologicznym".

czytaj więcej…

WARSZTATY GEOLOGICZNE W SZKOŁACH W MSTOWIE, KŁOMNICACH i RUDNIKACH

W dniach 17-19 października 2016 r. pracownicy Muzeum Geologicznego i Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB przeprowadzili cykl zajęć geologicznych i paleontologicznych w szkołach w Mstowie, w Kłomnicach oraz w Rudnikach. Są one uzupełnieniem działań edukacyjnych inicjowanych i niejednokrotnie finansowanych przez firmę CEMEX Polska - właściciela kamieniołomu Lipówka, przystosowywanego dla celów edukacyjno-rekreacyjnych, w którym między innymi powstała opracowana przez Muzeum Geologiczne ścieżka geoturystyczna.

czytaj więcej…

RELACJA Z XX FESTIWALU NAUKI W WARSZAWIE

Podobnie jak w latach ubiegłych, Muzeum Geologiczne aktywnie wzięło udział w Festiwalu Nauki, przygotowując lekcje dla zorganizowanych grup szkolnych oraz popołudniowe spotkania klubowe. Finałem imprezy był piknik geologiczny.

czytaj więcej…

RAZ, DWA, TRZY - WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!

Muzeum Geologiczne PIG-PIB po raz trzeci wzięło udział we wspaniałej inicjatywie Muzeum Powstania Warszawskiego. W sobotę 17 września w Parku Wolności odbyła się gala finałowa międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”.

czytaj więcej…

FINAŁ KONKURSU "NASZA ZIEMIA"

W dniu 9 czerwca w Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie odbyły się finały ogólnopolskie XVII edycji ogólnopolskiej i X edycji polsko-litewskiej konkursu geologicznego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

czytaj więcej…

DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI NIE TYLKO BIOLOGICZNEJ

21 maja 2016 odbył się piknik pod hasłem "Dzień Różnorodności nie tylko biologicznej" w kamieniołomie "Lipówka".

czytaj więcej…

URODZINY W MUZEUM

Urodziny wśród skamieniałości w Muzeum Geologicznym - również podczas wakacji!!!

Więcej informacji o urodzinach.

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie istnieje ponad 90 lat. W swoich zbiorach, wliczając w to także filie w oddziałach terenowych, przechowuje i eksponuje pełny zakres materiałów naukowych dotyczących budowy geologicznej Polski.
Różnorodność ekspozycji zainteresuje każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy. Znajdziesz tu szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. Ekspozycja jest interesująca zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych.

Regulamin Muzeum Geologicznego PIG-PIB


Jeśli Jesteś zainteresowany wydarzeniami w naszym muzeum zajrzyj tutaj

Muzuem Geologiczne - profil Facebook