Zaloguj
DZIEŃ DINOZAURA W MUZEUM GEOLOGICZNYM

Z okazji Dnia dinozaura przygotowaliśmy dla odwiedzających dwa wydarzenia: Event Geocachingowy oraz prezentacja odkrycia skamieniałości dunkleosteusa w Górach Świętokrzyskich.

czytaj więcej…

OTWARCIE WYSTAWY "SIARKA - SUROWIEC NIEDOCENIANY?"

W dniu 4 grudnia 2017 roku odbyło się oficjalne otwarcie i prezentacja wystawy „Siarka – surowiec niedoceniany? w 65 rocznicę odkrycia złóż siarki w rejonie tarnobrzeskim”.

czytaj więcej…

OTWARCIE WYSTAWY PAMIĘCI KAROLA SABATHA

10 października otwarta została wystawa poświęcona pamięci Karola Sabatha, przygotowana wspólnie przez Muzeum Geologiczne PIG-PIB oraz Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN.

czytaj więcej…

WYSTAWA PAMIĘCI KAROLA SABATHA

Muzeum Geologiczne PIG-PIB oraz Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN zapraszają na otwarcie wystawy poświęconej pamięci niezwykłego człowieka - Karola Sabatha

czytaj więcej…

XXI FESTIWAL NAUKI W WARSZAWIE

Dobiegł końca XXI Festiwal Nauki w Warszawie. W Muzeum Geologicznym wiele się działo!

czytaj więcej…

DINOZAUR DYZIO SKOŃCZYŁ 20 LAT!

We wrześniu tego roku Dyzio kończy 20 lat. Z tej okazji wyprawiliśmy mu w huczną imprezę urodzinową. Rodzinny piknik odbył się 24 września 2017 roku w Muzeum Geologicznym. Oprócz Muzeum w urodzinach wziął również udział Wydział Geologii UW, Muzeum Ziemi PAN, Muzeum Ewolucji PAN oraz Stowarzyszenie DELTA.

czytaj więcej…

XXI FESTIWAL NAUKI W WARSZAWIE

Podobnie jak w latach ubiegłych, Muzeum Geologiczne aktywnie bierze aktywny udział w Festiwalu Nauki, przygotowując lekcje dla zorganizowanych grup szkolnych oraz popołudniowe spotkania klubowe. Finałem imprezy będzie piknik geologiczny.

czytaj więcej…

II FESTIWAL JURAJSKI W ŁUKOWIE

17 października 2017 r. Muzeum Geologiczne PIG-PIB wzięło udział w II Festiwalu Jurajskim, który odbył się w Klimkach koło Łukowa.

czytaj więcej…

RAZ, DWA, TRZY - WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!

Dobiegła końca międzymuzealna gra "Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty!". Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej…

WYSTAWA "LOVE, MEMORY, CURIOSITY"

W ramach tegorocznego festiwalu Polana Institute we współpracy z Muzeum Geologicznym PIG-PIB zaprezentuje wystawę „Love, Memory, Curiosity”.

czytaj więcej…

GEOCACHING PARTY

9 września w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie po raz kolejny odbył się Geocaching Party, czyli spotkanie osób biorących udział w międzynarodowej grze terenowej Geocaching.

czytaj więcej…

RAZ, DWA, TRZY - WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!

19 czerwca wystartowała wielka międzymuzealna gra „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś ty”!

czytaj więcej…

RELACJA Z FINAŁÓW KONKURSU "NASZA ZIEMIA"

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2017 r. w siedzibie Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB w Warszawie odbyły się finały ogólnopolskie i polsko-litewskie konkursu geologiczno - środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".

czytaj więcej…

PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA W KANCELARII PREMIERA

Już po raz 5. z okazji Dnia Dziecka otwarte zostały ogrody Kancelarii Premiera. W tym roku rodzinny piknik odbył się pod hasłem „Polak mały”.

czytaj więcej…

DZIEŃ BIORÓŻNORODNOŚCI W KAMIENIOŁOMIE "LIPÓWKA"

3 czerwca odbędzie się piknik pt. "Dzień Bioróżnorodności" w zrekultywowanym przepięknym kamieniołomie "Lipówka" w Rudnikach. Muzeum Geologiczne również będzie miało tam swoje stoisko.

czytaj więcej…

DZIEŃ ZIEMI NA POLACH MOKOTOWSKICH

W niedzielę 4 czerwca odbył się festyn z okazji obchodów Dnia Ziemi. Dla odwiedzających przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji.

czytaj więcej…

PIKNIK NAUKOWY 2017

W sobotę 3 czerwca na Stadionie PGE Narodowy odbył się 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Ziemia”, z tego też powodu nie mogło zabraknąć tam i Muzeum Geologicznego.

czytaj więcej…

WYSTAWA "JAK TO Z MIEDZIĄ BYŁO"

25 maja 2017 r. w Muzeum Geologicznym PIG-PIB odbyło się uroczyste otwarcie nowej wystawy pt. "Jak to z miedzią było" w 60-tą rocznicę odkrycia polskich złóż na Dolnym Śląsku.

czytaj więcej…

RELACJA Z PÓŁFINAŁU KONKURSU "NASZA ZIEMIA"

W dniu 18 maja 2017 r. w siedzibie Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB w Warszawie odbyły się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów półfinału konkursu z województwa mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.

czytaj więcej…

NOC MUZEÓW 2017

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Geologicznego 20 maja podczas Nocy Muzeów. Oprócz zwiedzania przepięknie oświetlonej wystawy, przygotowaliśmy dla Państwa wykład popularnonaukowy oraz grę muzealną.

czytaj więcej…

XVIII edycja konkursu "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dzis i jutro"

UWAGA - ogłaszamy kolejną - XVIII edycję konkursu, która w tym roku odbędzie się pod hasłem "GEOLOGICZNE BARWY ZIEMI". Zachęcamy uczniów starszych klas szkół podstawowych do udziału w części plastycznej konkursu, natomiast gimnazjalistów i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w części teoretycznej.
Więcej informacji znajdziecie w serwisie internetowym konkursu. Zapraszamy!

TRZY NOWE PUBLIKACJE MUZEUM GEOLOGICZNEGO

Lista publikacji Muzeum Geologicznego wzbogaciła się aż o trzy nowe pozycje.

czytaj więcej…

Wykład ŚLADAMI DINOZAURÓW NA DZIKIM ZACHODZIE

W niedzielę 15 stycznia 2017 o godzinie 12:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu niedzielnych wykładów w Muzeum Geologicznym PIG-PIB. Prelekcję pt. "Śladami dinozaurów na Dzikim Zachodzie" wygłosi dr Gerard Gierliński. Po wykładzie będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem nowej wystawy czasowej.

czytaj więcej…

WYSTAWA "LOVE, MEMORY, CURIOSITY"

W ramach tegorocznego festiwalu Polana Institute we współpracy z Muzeum Geologicznym PIG-PIB zaprezentuje wystawę „Love, Memory, Curiosity”.

czytaj więcej…

Muzuem Geologiczne - profil Facebook
Promocję Muzeum wspiera waw4free