Zaloguj
Obchody Światowego Dnia Ziemi

27 kwietnia 2014 r. w parku Pole Mokotowskie odbędzie się po raz kolejny festyn z okazji Światowego Dnia Ziemi. W tym roku będzie stanowił on część ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu "Zmieniaj nawyki - nie klimat!", dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Festyn rozpocznie się o godzinie 10.00 a zakończy o 18.00.

Czytaj więcej...

KONKURS FILMOWY "MŁODZI O ŁUPKACH"

Jesteś kreatywny i lubisz wymyślać różne historie?
Znajomi i nauczyciele powtarzają Ci, że jesteś „bajkopisarzem"?
Myślałeś kiedyś o karierze w Hollywood?
Jeśli tak, to konkurs filmowy „Młodzi o łupkach" jest właśnie dla Ciebie!

Więcej informacji znajdziesz tutaj!

Wystawa "AMONITY Z KOLEKCJI ADRIANA KINA"

Od 11 grudnia zapraszamy do zwiedzenia wystawy amonitów z kolekcji Adriana Kina. Na ekspozycji znajdują się wyjątkowe okazy z całej Polski, w tym ten największy, mierzący prawie 120 cm średnicy! Wstęp wolny

Czytaj więcej...

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie istnieje ponad 90 lat. W swoich zbiorach, wliczając w to także filie w oddziałach terenowych, przechowuje i eksponuje pełny zakres materiałów naukowych dotyczących budowy geologicznej Polski.
Różnorodność ekspozycji zainteresuje każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy. Znajdziesz tu szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. Ekspozycja jest interesująca zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych.

Regulamin Muzeum Geologicznego PIG-PIB


Jeśli Jesteś zainteresowany wydarzeniami w naszym muzeum zajrzyj tutaj