Zaloguj

UWAGA!

Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem oraz lekcje/warsztaty muzealne w nowym roku szkolnym 2014/2015 będą prowadzone od października br.
Przepraszamy za utrudnienia.


RAZ, DWA, TRZY - WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!

Od 21 czerwca do 7 września zapraszamy do wspólnej zabawy!

czytaj więcej…

OTWARCIE LAPIDARIUM TATRZAŃSKIEGO

W poniedziałek 30 czerwca w Zakopanem odbyło się uroczyste otwarcie "Tatrzańskiego Lapidarium", gdzie na niewielkiej przestrzeni zaprezentowane zostały skały, z których zbudowane są Tatry Bielskie, Wysokie i Zachodnie oraz grupa Siwego Wierchu. Ta niezwykła pomoc dydaktyczna ułatwi turystom poznanie skomplikowanej budowy geologicznej tego obszaru i rozkład roślinności na różnych wysokościach. W przygotowaniu lapidarium brała udział mgr Jolanta Iwańczuk, pracownik Muzeum Geologicznego PIG-PIB.

czytaj więcej…

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie istnieje ponad 90 lat. W swoich zbiorach, wliczając w to także filie w oddziałach terenowych, przechowuje i eksponuje pełny zakres materiałów naukowych dotyczących budowy geologicznej Polski.
Różnorodność ekspozycji zainteresuje każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy. Znajdziesz tu szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. Ekspozycja jest interesująca zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych.

Regulamin Muzeum Geologicznego PIG-PIB


Jeśli Jesteś zainteresowany wydarzeniami w naszym muzeum zajrzyj tutaj