Zaloguj
Wydarzenia> Aktualności
WARSZTATY GEOLOGICZNE W SZKOŁACH W MSTOWIE, KŁOMNICACH i RUDNIKACH

W dniach 17-19 października 2016 r. pracownicy Muzeum Geologicznego i Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB przeprowadzili cykl zajęć geologicznych i paleontologicznych w szkołach w Mstowie, w Kłomnicach oraz w Rudnikach. Są one uzupełnieniem działań edukacyjnych inicjowanych i niejednokrotnie finansowanych przez firmę CEMEX Polska - właściciela kamieniołomu Lipówka, przystosowywanego dla celów edukacyjno-rekreacyjnych, w którym między innymi powstała opracowana przez Muzeum Geologiczne ścieżka geoturystyczna.

czytaj więcej…

RELACJA Z XX FESTIWALU NAUKI W WARSZAWIE

Podobnie jak w latach ubiegłych, Muzeum Geologiczne aktywnie wzięło udział w Festiwalu Nauki, przygotowując lekcje dla zorganizowanych grup szkolnych oraz popołudniowe spotkania klubowe. Finałem imprezy był piknik geologiczny.

czytaj więcej…

RAZ, DWA, TRZY - WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!

Muzeum Geologiczne PIG-PIB po raz trzeci wzięło udział we wspaniałej inicjatywie Muzeum Powstania Warszawskiego. W sobotę 17 września w Parku Wolności odbyła się gala finałowa międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”.

czytaj więcej…

FINAŁ KONKURSU "NASZA ZIEMIA"

W dniu 9 czerwca w Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie odbyły się finały ogólnopolskie XVII edycji ogólnopolskiej i X edycji polsko-litewskiej konkursu geologicznego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

czytaj więcej…

DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI NIE TYLKO BIOLOGICZNEJ

21 maja 2016 odbył się piknik pod hasłem "Dzień Różnorodności nie tylko biologicznej" w kamieniołomie "Lipówka".

czytaj więcej…

URODZINY W MUZEUM

Urodziny wśród skamieniałości w Muzeum Geologicznym - również podczas wakacji!!!

Więcej informacji o urodzinach.

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie istnieje ponad 90 lat. W swoich zbiorach, wliczając w to także filie w oddziałach terenowych, przechowuje i eksponuje pełny zakres materiałów naukowych dotyczących budowy geologicznej Polski.
Różnorodność ekspozycji zainteresuje każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy. Znajdziesz tu szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. Ekspozycja jest interesująca zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych.

Regulamin Muzeum Geologicznego PIG-PIB


Jeśli Jesteś zainteresowany wydarzeniami w naszym muzeum zajrzyj tutaj

RAZ, DWA, TRZY - WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!

Wielka międzymuzealna gra „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś ty” rusza już 18 czerwca!

czytaj więcej…

PÓŁFINAŁ KONKURSU "NASZA ZIEMIA"

18 maja 2016 r. w siedzibie Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB w Warszawie odbyły się uroczystości półfinałowe dla województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego.

czytaj więcej…

NOC MUZEÓW - NIE ŚPIJ, ZWIEDZAJ!

14 maja 2016 odbyła się Noc Muzeów. Muzeum Geologiczne przygotowało z tej okazji wiele atrakcji!

czytaj więcej…

Wystawa "SIARKA - Z PIEKŁA RODEM"

12 maja 2016 w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance otwarta została przygotowana przez Muzeum Geologiczne PIG-PIB wystawa mineralogiczna pt. „Siarka – z piekła rodem”.

czytaj więcej…

DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia 2016 odbył się na Polu Mokotowskim festyn z okazji Dnia Ziemi. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Palący temat- niska emisja!”.

czytaj więcej…

WYKŁAD "ZAPIS RYTUAŁU GODOWEGO DINOZAURÓW"

W niedzielę 7 lutego 2016 o godzinie 12:00 w Muzeum Geologicznym odbył się wykład dr Gerarda Gierlińskiego pt. "Zapis rytuału godowego dinozaurów".

czytaj więcej…